O projekte | Kontakt na nás | Užitočné linky | Sitemap | English
Chronologický prehľadKapitoly z dejín umeniaRegistre

Bočný Oltár sv. Ondreja


Lokalita: Bardejov (okr. Bardejov)
Objekt: rímskokatolícky farský Kostol sv. Egídia
Datovanie: 60. – 90. roky 15. storočia
Materiál: drevo
Technika: tempera na dreve, zlátenie
Rozmery diela: 105×34,5 cm (tabuľa so sv. Ondrejom); 48,5×34,5 cm (tabule s Pannou Máriou, so sv. Kozmom a sv. Damiánom, so sv. Martinom a sv. Vavrincom, s Ukrižovaním Krista, so sv. Jánom Kapistránskym a sv. Leonardom, so sv. Alžbetou a sv. Agnešou, s Oplakávaním Krista); 47×52 cm (tabule so sv. Antonom Pustovníkom a sv. Barborou, so sv. Jánom Rímskym a sv. Pavlom Rímskym, s Kristom na Olivovej hore, so sv. Sebastiánom a Sťatím sv. Fabiána, so sv. Krištofom a sv. Makáriom Egyptským, so sv. Jurajom, s anjelom zo Zvestovania Panne Márii, s Pannou Máriou zo Zvestovania, so sv. Katarínou, so sv. Dorotou, so sv. Margitou, so sv. Uršulou); ca 52 cm (základňa trojuholníkových tabúľ v oltárnom nástavci)
Oltár sv. Ondreja je považovaný za jedno z najstarších oltárnych retabulí bardejovského Kostola sv. Egídia. Ide o typ tzv.... []
Viac informácií po prihlásení...
Upozornenie!
Všetky texty v Arslexicone podliehajú autorským právam.
Odporúčaný spôsob citovania: Labudová, Zuzana: Kaplnka sv. Rozálie, Cintorín Rozália, Košice. In: Arslexicon - výtvarné umenie na Slovensku. Eds.: Balážová, Barbara - Pomfyová, Bibiana, URL: https://www.arslexicon.sk/?registre&objekt=kaplnka-sv-rozalie (dátum návštevy stránky)

 


Rozšírené vyhľadávanie